Vyhledávání


 Hledat  

Nalezeno 4640 záznamů z celkového počtu 4640, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Eva
Dobrý den, mám dotaz ohledně syna - nar. v 29. června 2017 ve 41tt s mírami 48cm a 3450 g. V 6 měsících 66 cm, v roce 72 cm, v 18 měsících 80 cm, 2 roky 86 cm, nyní 88,5 cm. Výška matky 160, otce 168. Je možné, ze si syn udrží růstové pásmo nad 10.percentilem a bude o par cm vyšší než otec nebo se muže jeste projevit nějaký výraznější pokles růstového tempa až kolem 3.roku a tím i “zařazeni” do nižšího percentilu? Vím, ze se všechno nedá přesně spočítat,jen mi přijde,ze syn roste vzhledem k výšce otce vcelku dobre a samozřejmě bychom byli radi,kdyby patřil mezi chlapce s vyšším vzrůstem než je otec (tzn. 3.percentil). Děkuji.
Dobrý večer, věk vašeho syna je příliš nízký. V současné době se k budoucí výšce nelze vyjádřit. Doporučuji i nadále sledovat jeho růst v ročních intervalech a situaci řešit v případě růstového opožďování.
Pavel Chaloupka
Dobrý den, zajímalo by mě riziko malignit u podávání pro dítě s nedostatečným růstem způsobeným nedostatečnou sekrecí vlastního růstového hormonu. Děkuji za odpověď Chaloupka
Dobrý večer, riziko malignit je stejné, jako kdyby růstový hormon vaše dítě nedostávalo.
Lucie
Dobrý večer, jsem 18ti léta dívka s výškou 152 cm. Myslíte, že by šlo začít v 18ti letech s léčbou RH? Mamka je malého vzrůstu 158 cm a taťka kolem 173. Děkuji Lucie Luňáčková
Dobrý večer, pokud máte měsíčky, což je v 18 letech pravděpodobné, tak je již růst ukončen a s výškou nelze nic dělat. Váš růst je v souladu s rodinou, netrapte se tím.
Irena
Dobrý den, chci se zeptat na syna(porodní váha 3820g,52cm, nyní skoro 5let(108cm, 15,5kg). Mívá bolesti hlavy a dlouhých kostí,výpadky soustředění, někdy dlouze spí a rychle se unaví. Když unavený není,skáče,běhá,vymýšlí lumpárny, miluje tanec. Na druhou stranu oblékání, jídlo u stolu, to mu trvá,někdy pláče nad jídlem že už nemůže a přitom skoro nic nesnědl. Nebo že ho bolí nožičky když má něco dělat.Kosti mu trčí, lepek i krevní obraz a železo má v normě. Netuším co s ním, a nepřijde mi v pořádku aby mi dítě plakalo když ho vezmu za paže že ho to bolí(nemá tuk,tak všechno cítí hned na kost). Oba s manželem máme 177cm , kolem 90kg, další dvě děti prospívají dobře. Děkuji předem za radu kam ještě zajít, jaké testy udělat.
Dobrý večer, uváděné obtíže a aktuální výška nesvědčí pro problém s růstovým hormonem. Problémy řešte se svým praktikem.
Lukáš Bukač
Dobrý den je mi 16 let, měřím 174 cm a vážím 60kg , vím že je to úplně normální výška, ale chtěl bych víc vyrůst a rád bych se vás zeptal kde mohu koupit růstový hormon a zhruba o kolik cm bych ještě vyrostl kdybych ho užíval. Těším se na vaší odpověď Bukač
Dobrý večer, v 16 letech je obvykle ukončen pohlavní vývoj a zároveň i růst uzavřením růstových chrupavek. Pokud by byl používán, tak nepovede k růstu do výšky, ale bude mít nepříznivé účinky. Růstový hormon volně koupit nelze, používá se v přísně indikovaných případech u dětí a dospělých.