Nenechte dítě trpět nedostatkem somatotropinu

Somatotropin neboli růstový hormon je pro každého člověka velmi důležitý. Jestliže vaše dítě trpí jeho nedostatkem, měli byste rychle zvážit odbornou hormonální léčbu. Díky ní lze předejít následkům, kterými by dítě trpělo po zbytek života.

Nenechte dítě trpět nedostatkem somatotropinu
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Terapie, která funguje

Substituční léčba je dlouhodobá a představuje v současné době jediné možné řešení, jak zvýšit hladinu růstového hormonu v těle. Jaká má pozitiva?

  1. Aplikaci lze provádět z domova. Hormon se podává injekčně do podkoží drobnou jehlou, a to téměř bezbolestně. Pokud se vám při pomyšlení na stříkačku s jehlou dělá špatně, nemusíte mít v tomto případě strach. Stačí trocha šikovnosti a po zaškolení zjistíte, že to zvládnete i vy.
  2. Jednou denně stačí. Léčba je sice dlouhodobá, ale injekce se aplikuje ve většině případů jedenkrát denně. To umožňuje dítěti žít běžný život – terapie jej nijak neomezuje v jeho každodenních činnostech.
  3. Léčba je hrazena. Terapie, pokud je navržená lékařem, je v naší zemi placena z veřejného zdravotního pojištění. Nemusíte se proto obávat, že byste nebyli schopni pokrýt případné výdaje.

Bez hormonu tělo trpí

Růstový hormon ovlivňuje správnou funkci metabolismu, tedy látkové přeměny. Ta bývá u neléčených dětí zpomalena. Poměr tuků v těle se zvyšuje a dítě nabírá na váze. V souvislosti s tím dochází ke zvýšení hladiny cholesterolu, což je častou příčinou cévních onemocnění. V důsledku nedostatečně rychlého metabolismu se u dítěte tvoří nové bílkoviny pomaleji než u zdravých jedinců. To znamená, že nedochází k dostatečnému pokrytí požadavků těla a svalová tkáň ubývá. Dalšími problémy jsou pak zpožděná sexuální zralost a řídnutí kostí.

Čas nic nevyřeší

Jestliže máte pochybnosti o rychlosti růstu svého potomka, svěřte se dětskému lékaři, ke kterému dítě chodí na preventivní prohlídky. Odešle vás se žádankou do endokrinologické poradny, kde se vám bude věnovat odborník na tuto problematiku. Zanedbání léčby neznamená pouze nedostatečný vzrůst, ale málo růstového hormonu může dítěti přinést i určitá zdravotní rizika.

(žij)

Zdroj: https://lowtmedicalclinic.com/human-growth-hormone

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Poranění mozku může způsobit nedostatek růstového hormonu

Poranění mozku může způsobit nedostatek růstového hormonu

Nízká porodní hmotnost pomáhá odhalit poruchy růstu

Porodní délka patří mezi jeden z nejdůležitějších parametrů, na jejichž základě lze odhadnout tělesnou výšku v dospělosti. Podobným vodítkem...

Léčba růstovým hormonem prospívá i svalové tkáni

Nedostatek růstového hormonu se projeví prakticky na každé buňce lidského těla. Výjimkou není ani svalová tkáň, které růstový hormon...

Růstový hormon – po onkologické léčbě může chybět!

Růstový hormon – po onkologické léčbě může chybět!

Růstový hormon může chybět dětem i dospělým

Růstový hormon může chybět dětem i dospělým

Chybí, nebo nechybí růstový hormon? Dynamické testy to s jistotou odhalí

Když děti zaostávají v růstu, vzbudí to podezření na nedostatek růstového hormonu. Ten však musejí lékaři prokázat z krve....