Veřejnost děti Poradna lékaře

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Na dotazy v poradně odpovídají: Doc. MUDr. Zdeněk Šumník, Ph.D., MUDr. Stanislava Koloušková CSc. a Doc. MUDr. Marta Šnajderová CSc.
z Pediatrické kliniky FN v Motole a 2. LF UK.
Počet dotazů, které přicházejí do poradny, se v poslední době velmi navýšil. Prosíme Vás proto o trpělivost, dotaz bude zodpovězen přibližně do 3 týdnů.

Důležité upozornění pro tazatele: Aby mohl být váš dotaz uspokojivě zodpovězen, je třeba u otázek týkajících se poruch růstu uvést následující údaje (jinak bude odpověď lékaře pouze orientační):

 • pohlaví dítěte,
 • výšky obou rodičů,
 • porodní hmotnost a délku dítěte,
 • délku těhotenství při porodu (týden),
 • všechny dostupné předchozí výšky dítěte.
Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy zveřejňovány. Není nutné uvádět Vaše celé jméno, stačí jméno křestní nebo přezdívka. Žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Další informace o poskytované službě najdete v plném znění prohlášení.

 * Kontrolní kód (opište): 
 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 4621 záznamů z celkového počtu 4621, zobrazeny 41. - 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

Hanka J.
Dobrý den. Potřebuji poradit. Syn roste pomaleji, než jeho vrstevníci, ale naše paní doktorka v tom problém nevidí. Přesto bych chtěla znát názor někoho jiného. Syn má 12,5 roku. Měří 141 cm Výška matka: 153 cm, otec neznámý dárce :-( Porodní hmotnost 2950 g, délka 50 cm Délka těhotenství 40 týdnů + 3 dny Výšky, jak rostl: 6 týdnů 57 cm 3 měsíce 63 cm 6 měsíců 67 cm 1 rok 78,5 cm, váha 9,2 kg 1,5 roku 85,5 cm, váha 10,4 kg 3 roky 96,5 cm, váha 12,8 kg 5 let 108 cm, váha 16,5 kg 7 let 116,5 cm, váha 19,5 kg 9 let 126,5 cm, váha 23,5 kg 11 let 136 cm, váha 28 kg nyní 12,5 roku 141 cm, váží 33 kg Mám obavy, že se růst velmi zpomalil. Jí statečně všechno, co mu dám, pravidelně a zdravě. Prosím o váš názor, případně o radu, kam se můžeme obrátit. Bydlíme u Benešova u Prahy Moc díky za odpoveď.
Dobrý den, váš syn si nepochybně vybral růst podle vašich genů. Roste plynule na nejnižším pásmu. Jeho dospělá tělesná výška bude záviset na pubertálním vývoji. Píšete, že se růst zpomalil, což je typické zpomalení před začátkem puberty. Domluvte se svým dětským lékařem, jak vidí situaci, pokud jste zneklidněna, tak požádejte o častější kontroly růstu po 3 - 6 měsících. Dle udaných výšek však bude jeho dospělá tělesná výška menší.
Martina
Dobrý den,rada bych se zeptala na růst dcery.Bylo mi doporučeno na tříleté prohlídce vyšetření krve.Velice děkuji.Dcera narozena 40+7 VEX. 3250g49cm,ve 3m 4360/54,5 cm,v 6m 5760g/60,5 cm,v roce 8,6kg/71cm,18m 10kg/75cm a nyní ve třech letech 13,2 kg/89 cm.U mne výška 167cm,manžel 178cm.Je vyšetřeni na místě?
Dobrý den, vaše dcera je od 3:percentilem a roste mimo pásmo, které dáváte vy rodiče. Toto vyšetření považuji za vhodné.
Martina
Dobrý den, prosím o Váš názor na výšku dcery. Výška matky 168 cm, otec 182 cm. Porodní hmotnost 3,9 kg/50 cm, narozena v 40tt. V 6ti týdnech 4,37kg/57 cm, ve 3 měsících 6,7kg/neměřeno, v 6ti měsících 6,93kg/neměřeno, ve 12ti měsících 8,40 kg/68 cm, v 18ti měsících 9,62kg/75 cm, ve 3 letech 12 kg/90 cm. Nyní ve 4 letech 14,8 kg/97 cm. Děkuji
Dobrý den, vaše dcera roste pod pásmem, které je dané vašimi rodičovskými výškami. Domluvte se svým dětským lékařem, ať stav posoudí a eventuálně provede základní vyšetření.
Marcela
Dobrý den, prosím o radu, syn 14 let měří již 185 cm. Nešlo by to zpomalit, nejlépe zastavit?
Dobrý den, u vašeho syna závisí na stupni puberty. Domluvte se svým praktickým lékařem, ať posoudí stav.
Beata
Dobrýden, mužské pohlaví, nar. 3.5.2002 , matka163 otec 176 por. váha 3870 dělka 50 cm, dělka těhotenstbí 40+2,porod spontální, křísen., nyní je vysoký 165 cm. Můj syn je fotbalista již od svým 5ti let. Vždy byl menčí, ale nikdy se to nijak neřešilo. Ted již to je trošku problém, jak pro něho jako muže a hlavně v postupu ve fotbalu. Preferují vysoké hráče. Je možná nějaká léčba?Jeho nevlastní bratr/otcova strana/ je v léčbě kvůli malého vzrůstu. Tam je to spojeno i s poruchem sluchu a dalších hormonálních problémů.
Dobrý den, váš syn má předpoklady menší výšky a toto nelze ovlivnit. Vzhledem k tomu, že nejsou dostupná žádná data nelze se více k problému vyjádřit. Je ročník 2002, možná je již dospělý nebo bude růst ukončovat.