Veřejnost děti Poradna lékaře

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Na dotazy v poradně odpovídají: Doc. MUDr. Zdeněk Šumník, Ph.D., MUDr. Stanislava Koloušková CSc. a Doc. MUDr. Marta Šnajderová CSc.
z Pediatrické kliniky FN v Motole a 2. LF UK.
Počet dotazů, které přicházejí do poradny, se v poslední době velmi navýšil. Prosíme Vás proto o trpělivost, dotaz bude zodpovězen přibližně do 3 týdnů.

Důležité upozornění pro tazatele: Aby mohl být váš dotaz uspokojivě zodpovězen, je třeba u otázek týkajících se poruch růstu uvést následující údaje (jinak bude odpověď lékaře pouze orientační):

 • pohlaví dítěte,
 • výšky obou rodičů,
 • porodní hmotnost a délku dítěte,
 • délku těhotenství při porodu (týden),
 • všechny dostupné předchozí výšky dítěte.
Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy zveřejňovány. Není nutné uvádět Vaše celé jméno, stačí jméno křestní nebo přezdívka. Žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Další informace o poskytované službě najdete v plném znění prohlášení.

 * Kontrolní kód (opište): 
 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 4640 záznamů z celkového počtu 4640, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Eva
Dobrý den, mám dotaz ohledně syna - nar. v 29. června 2017 ve 41tt s mírami 48cm a 3450 g. V 6 měsících 66 cm, v roce 72 cm, v 18 měsících 80 cm, 2 roky 86 cm, nyní 88,5 cm. Výška matky 160, otce 168. Je možné, ze si syn udrží růstové pásmo nad 10.percentilem a bude o par cm vyšší než otec nebo se muže jeste projevit nějaký výraznější pokles růstového tempa až kolem 3.roku a tím i “zařazeni” do nižšího percentilu? Vím, ze se všechno nedá přesně spočítat,jen mi přijde,ze syn roste vzhledem k výšce otce vcelku dobre a samozřejmě bychom byli radi,kdyby patřil mezi chlapce s vyšším vzrůstem než je otec (tzn. 3.percentil). Děkuji.
Dobrý večer, věk vašeho syna je příliš nízký. V současné době se k budoucí výšce nelze vyjádřit. Doporučuji i nadále sledovat jeho růst v ročních intervalech a situaci řešit v případě růstového opožďování.
Pavel Chaloupka
Dobrý den, zajímalo by mě riziko malignit u podávání pro dítě s nedostatečným růstem způsobeným nedostatečnou sekrecí vlastního růstového hormonu. Děkuji za odpověď Chaloupka
Dobrý večer, riziko malignit je stejné, jako kdyby růstový hormon vaše dítě nedostávalo.
Lucie
Dobrý večer, jsem 18ti léta dívka s výškou 152 cm. Myslíte, že by šlo začít v 18ti letech s léčbou RH? Mamka je malého vzrůstu 158 cm a taťka kolem 173. Děkuji Lucie Luňáčková
Dobrý večer, pokud máte měsíčky, což je v 18 letech pravděpodobné, tak je již růst ukončen a s výškou nelze nic dělat. Váš růst je v souladu s rodinou, netrapte se tím.
Irena
Dobrý den, chci se zeptat na syna(porodní váha 3820g,52cm, nyní skoro 5let(108cm, 15,5kg). Mívá bolesti hlavy a dlouhých kostí,výpadky soustředění, někdy dlouze spí a rychle se unaví. Když unavený není,skáče,běhá,vymýšlí lumpárny, miluje tanec. Na druhou stranu oblékání, jídlo u stolu, to mu trvá,někdy pláče nad jídlem že už nemůže a přitom skoro nic nesnědl. Nebo že ho bolí nožičky když má něco dělat.Kosti mu trčí, lepek i krevní obraz a železo má v normě. Netuším co s ním, a nepřijde mi v pořádku aby mi dítě plakalo když ho vezmu za paže že ho to bolí(nemá tuk,tak všechno cítí hned na kost). Oba s manželem máme 177cm , kolem 90kg, další dvě děti prospívají dobře. Děkuji předem za radu kam ještě zajít, jaké testy udělat.
Dobrý večer, uváděné obtíže a aktuální výška nesvědčí pro problém s růstovým hormonem. Problémy řešte se svým praktikem.
Lukáš Bukač
Dobrý den je mi 16 let, měřím 174 cm a vážím 60kg , vím že je to úplně normální výška, ale chtěl bych víc vyrůst a rád bych se vás zeptal kde mohu koupit růstový hormon a zhruba o kolik cm bych ještě vyrostl kdybych ho užíval. Těším se na vaší odpověď Bukač
Dobrý večer, v 16 letech je obvykle ukončen pohlavní vývoj a zároveň i růst uzavřením růstových chrupavek. Pokud by byl používán, tak nepovede k růstu do výšky, ale bude mít nepříznivé účinky. Růstový hormon volně koupit nelze, používá se v přísně indikovaných případech u dětí a dospělých.