Dotaz 6180

Dotaz, 29. 9. 2019

Hezký den,mohu poprosit o zhodnocení růstu syna. Dětská dr. Nic neříká, mě se to nezdá. Má i jiné trable- kýlu, srdeční vadu a chronické záněty středouší, nyní již druhé ventilační trubičky. Mám pomýšlet i na jiného choroby než na pouhé zpomalení růstu? A teď jak měřila babička ( omlouvám se že to nejsou nějaké přesně dané intervaly). 19 měsíců 82,5 cm; 20 měsíců 84 cm, 26 měsíců 86 cm, 27 měsíců 88 cm, 31 měsíců 90 cm, nyní 32 měsíců 91 cm. Nejhorší úsek, 2 cm za půl roku, mezi zarim a březnem rok zpět, odpovídá době kdy se vyhrotily středoušní záněty, měl nonstop antibiotika několik měsíců. Může to by tím? Hned po operaci vyrostl za měsíc 2 cm, co předtím za šest. Poslední půl rok je to 5 cm, ale poslední rok dohromady jen 7,5. Diky;!

Pohlaví dítěte
Výška otce
Výška matky
Porodní hmotnost
Porodní délka
Délka těhotenství při porodu
doc. MUDr. Marta Šnajderová, CSc., 29. 9. 2019

Dobrý den, omlouvám se, ale růst není možné adekvátně hodnotit bez znalosti výšek rodičů. Pokud je doplníte, odpovíme detailněji.
Obecně řečeno je růst Vašeho syna celkově pravidelný, roste zcela normálním růstovým tempem mezi 3. a 10. percentilem. Růstová rychlost se v prvních 3 letech výrazně zpomaluje u všech dětí, nelze očekávat konstantní růstové tempo.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte.