Dotaz
Dobrý den, velice prosím o zodpovězení mého dotazu. Synovi bude v červnu 14 let. Nyní u něj teprve nastoupila puberta (ochlupení, výrazné zvětšení testes). Je astenické postavy, hraje závodně tenis. Výška 160 cm, váha 40 kg. Doposud rostl pravidelně zhruba 6 cm/rok. Mezi vrstevníky je výrazně menší a drobnější. Moje výška (matka) je 159 cm, otec 198 cm. U mě i u manžela byla pozdější puberta. Do kolika let může syn růst? Můžeme v dohledné době u něj očekávat růstový spurt? Děkuji a jsem s pozdravem.
Dobrý den, váš syn nemůže být mezi vrstevníky „výrazně nejmenší“, pokud jeho výšku zanesete do růstového grafu, tak je mezi 10.-25. percentile. Podle vaší výšky by mohl dorůst 172 cm, otec mul...