Veřejnost děti Poradna lékaře

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Na dotazy v poradně odpovídají: Doc. MUDr. Zdeněk Šumník, Ph.D., MUDr. Stanislava Koloušková CSc. a Doc. MUDr. Marta Šnajderová CSc.
z Pediatrické kliniky FN v Motole a 2. LF UK.
Počet dotazů, které přicházejí do poradny, se v poslední době velmi navýšil. Prosíme Vás proto o trpělivost, dotaz bude zodpovězen přibližně do 3 týdnů.

Důležité upozornění pro tazatele: Aby mohl být váš dotaz uspokojivě zodpovězen, je třeba u otázek týkajících se poruch růstu uvést následující údaje (jinak bude odpověď lékaře pouze orientační):

 • pohlaví dítěte,
 • výšky obou rodičů,
 • porodní hmotnost a délku dítěte,
 • délku těhotenství při porodu (týden),
 • všechny dostupné předchozí výšky dítěte.
Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy zveřejňovány. Není nutné uvádět Vaše celé jméno, stačí jméno křestní nebo přezdívka. Žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Další informace o poskytované službě najdete v plném znění prohlášení.

 * Kontrolní kód (opište): 
 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 4570 záznamů z celkového počtu 4570, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 

Markéta
zapomněla jsem doplnit výšky rodičů: matka 168, otec 184. Děkuji za opověď
viz předchozí odpověď
Markéta
Dobrý den, dcera narozena ve 40+1 2850g a 48 cm, ve 3m 5160/56, v 6m 5800/63, v 10m 8030/69, v roce 8445/71,5, v 18 měsících 9275/77 nyní ve třech letech 11700/88, jinak zdravá jsme objednáni na endokrinologii, nicméně až za 3 měsíce. Můj dotaz je, zda lze nějak růst podpořit např. stravou nebo úpravou režimu. Dcera dosud špatně spává, budí se i víckrát za noc. Ze stravy zcela odmítá maso.
Dobrý den, vyšetření v endokrinologické poradně - které je již objednáno, je určitě správné rozhodnutí. Tělesná výška vaší dcery ve 3 letech dosahuje hranice, kdy je vyšetření endokrinologem považováno za vhodné. Její růst nemusí souviset s odmítáním masa. Termín k vyšetření za 3 měsíce je obvyklý - dříve není obvykle reálný z hlediska časových možností endokrinologické poradny. Stravovací a pohybový režim proberete (kromě jiného) s lékařem v rámci endokrinologického vyšetření.
David
Dobrý den, termín za 6 měsíců je hodně vzdálený, protože na růst mám málo času. Nelze se objednat k vám dřív? Vzali by mě popř. i někde jinde (např. v Plzni)?
Na našem pracovišti jsou nyní termíny pro nové pacienty 4-6 měsíců. Přicházejí k nám a léčí se u nás i pacienti se závažnými chorobami, tyto je nutno z pochopitelných důvodů upřednostnit. Jistě se lze objednat i na jiné pracoviště.
David
Dobrý den, před rokem (v 15 letech a 1 měsíci) jsem byl na endokrinologii a kostní věk mi vyšel asi o 4,5 měsíců urychlen. Teď (v 7.2.2019) jsem byl na endokrinologii znovu (teď je mi 16 let a 6 měsíců) a vyšel mi kostní věk 15 let a 9 měsíců. Je možné, že se mi kostní věk najednou zpozdil, nebo radiologové mohli udělat někde chybu? Je lepší jet na endokrinologii do centra pro léčbu růstovým hormonem (když jsem byl zatím jen v běžné nemocnici)? Jak je možné, že nerostu i přesto, že jsou růstové štěrbiny ještě otevřené??? Jak znovu vyvolat růst? Co by u mě způsobilo podávaní analogů GnRH? Prodloužilo by mi to dobu růstu?
Dobrý den, posuzování kostního věku vychází z rtg "norem" - z atlasu, kdy rentgenolog porovnává a posuzuje snímek pacienta (obvykle 20 kůstek) se snímky v atlasu - normami pro určitý věk. Jsou tedy možné i určité odchylky při hodnocení. Postup kostního věku závisí na mnoha okolnostech (celkový zdravotní stav, postup puberty, stav výživy...). Chybění růstového hormonu se nezdá být pravděpodobné. Lze doporučit kontrolu růstu v endokrinologické poradně za 6 měsíců. Podle dosaženého kostního věku nelze určitý růst vyloučit, obvykle již ale nebývá velký. Podávání analogů gonadoliberinu by pro zbytkový růst nic nevyřešilo. Podává se k oddálení nástupu puberty, pokud by tato začala předčasně (tedy u chlapce před 9. narozeninami).
BARA
Dobry den chtela jsem se zeptat na rust syna ted cerstvy 3roky..manzel vyska 184cm,ja 160cm. Porodni hmotnost 3060g vyska 49cm,40t. 1mes.52.5cm.. 6 tydnu 54.5cm.. 3 měsíce 59.5cm.. 4.mesice 61.5cm...6mesic 65.5cm..10mesic 70cm..12mesic 71cm...18mesic 77cm. 3 roky 90cm..dekuji za odpoved zda roste dobre
Dobrý den, výška vašeho syna je o něco nižší, než by odpovídalo vašim rodičovským výškám a je na dolní hranici naší populační normy pro stejně staré chlapce. Vyšetření v endokrinologické ambulanci lze doporučit.